بخشداری شهمیرزاد
ENGLISH
تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی در شهمیرزاد پرداخت می‌شود 1397/04/04
بخشدار شهمیرزاد:
تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی در شهمیرزاد پرداخت می‌شود

به گزارش روابط عمومی ، مسعود احمدی ضمن بیان اینکه بخش شهمیرزاد دارای دو دهستان و 19 روستا با ظرفیت‌های قابل‌توجه گردشگری، بومگردی، کشاورزی و دام‌پروری است، که با توجه به آب‌وهوای مناسب و طبیعت بکر در کنار ییلاقات عشایر در زمره مناطق پر استعداد درزمینهٔ ایجاد اشتغال روستایی محسوب می‌شود، تأکید کرد: در قالب طرح حمایتی از مشاغل روستایی و باهدف جلوگیری از مهاجرت به شهرها، تسهیلات اشتغال روستایی با نرخ شش درصد برای تأمین سرمایه در گردش پرداخت خواهد شد.

وی درباره دیگر طرح حمایتی از تولید در شهمیرزاد نیز افزود: نرخ تسهیلات اشتغال برای مناطق روستایی و عشایری با نرخ 6 درصد که با دوره تنفس حداکثر یک‌ساله به متقاضیان اعطاشده و از سوی دیگر واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت مشمول پرداخت تسهیلات با نرخ 10 درصد هستند که در کنار تسهیلات روستایی فرصت دیگری برای ارتقای اقتصادی و تولید محسوب می‌شوند.

اشتغال گام مؤثر برای جلوگیری از مهاجرت

بخشدار شهمیرزاد دو طرح ارائه تسهیلات برای تولید و اشتغال را گامی مؤثر در راه جلوگیری از مهاجرت روستائیان دانست و تأکید کرد: ما معتقد هستیم به‌واسطه ظرفیت‌های عظیم شهمیرزاد اگر در راستای تولید و اشتغال موفق عمل کنیم، حتی شاهد مهاجرت معکوس به روستاها نیز خواهیم بود.

احمدی با تأکید بر اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی و ارائه تسهیلات به آن‌ها، با مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی می‌تواند ارتقای اقتصاد خانوارهای شهمیرزادی را در پی‌داشته باشد، بیان کرد: طرح اشتغال‌زایی شامل دسته‌های تولیدی و صنعتی، کشاورزی و دام‌پروری، گردشگری و صنایع‌دستی و خدمات دسته‌بندی می‌شوند.

وی افزود: از مزایای اعطای تسهیلات رونق اشتغال می‌توان به احیای مشاغل سنتی، جلوگیری از کوچ روستاییان به مناطق شهری اشاره کرد، همچنین توسعه کارافرینی روستایی می‌تواند به ماندگاری مسافران نیز کمک کند.

بخشدار شهمیرزاد افزود : متقاضیان می توانند با مراجعه به دستگاه های اجرایی مربوطه اقدامات قانونی لازم را انجام دهند.

تعداد بازدید: 6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس پستي : شهميرزاد - جاده كمربندي - خيابان دولت - بخشداري شهميرزاد - كد پستي: 3571814554  تلفن: 33667020 و 33667030
ايميل: bkshahmirzad@ostan-sm.ir
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به بخشداری شهمیرزاد می‌باشد.
Powered by DorsaPortal